vymáhání pohledávek

vše o sporech, pohledávkách (vymáhání pohledávek), soudy a advokáti
Odpovědět
Uživatelský avatar
Habanero
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 08, 2024 7:40 am

vymáhání pohledávek

Příspěvek od Habanero »

Mám firmu v Anglii a poskytl jsem služby český firmě. Menší část, zálohu mi zaplatili, ale větší část, doplatek mi už česká firma nezaplatila. Co mám dělat. Můžu českou firmu dát k soudu a jestli ano, kde, v Česku nebo v Anglii ?
Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 17, 2024 10:42 pm

Re: vymáhání pohledávek

Příspěvek od Sova »

nějakou zkušenost s tím mám. Když už k téhle situaci dojde, musíte žalovat českou firmu u toho soudu, kde má česká firma sídlo. Když česká firma sídlí v Brně, musíte žalovat v Brně. Žalobcem , teda tím kdo podá žalobu, bude anglická firma. To ale znamená doložit existenci anglické firmy výpisem z rejstříku. Další možnost je, že někdo v Česku převezme na sebe pohledávku anglický firmy u českého dlužníka a tento držitel pohledávky pak podá žalobu na dlužníka - českou firmu. K tomu musíte doložit, že jste zboží nebo služby poskytnul.
Normálně je ale vhodné takovýmto situacím předcházet tím, že od zákazníka vyberete komplet platbu nebo mu průběžně účtujete dopředu, aby se nestalo, že jste dodal zboží nebo služby a čekal na zaplacení. Například firmy, které poskytují internet služby, si nechávají platit komplet dopředu. Typicky firmy, které poskytují prostor pro web. Platíte dopředu. Když nezaplatíte, web Vám smažou.
Uživatelský avatar
Kája
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 08, 2024 9:09 am

Re: vymáhání pohledávek

Příspěvek od Kája »

Mám pohledávku za organizační složkou anglický firmy Copter Metal Works Ltd. V Česku podle obchodního rejstříku sídlí v office house v Bořivojově ulici, kde samozřejmě není. Prý je na Moravě na letišti v Boršicích. V životě jsem o tom místě neslyšel. Jel jsem na adresu co mi dali, ale tam to je pole se zbytkem zbourané stavby. Lidi z okolí mi říkali, že tam byl nějaký plechový hangár nebo skladiště, který už zbourali. Vedle rovná asfaltová silnice, asi dráha pro práškovací letadlo. Toto je neuvěřitelné. V anglickým rejstříku má zřizovatelská firma sídlo na adrese Rejstříku společností. Že prý v Anglii dluží peníze na daních.
Uživatelský avatar
remmidemmi
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 09, 2023 2:05 pm

Re: vymáhání pohledávek

Příspěvek od remmidemmi »

Myslím, že od té firmy neuvidíte ani penci. ;)
Uživatelský avatar
Kája
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 08, 2024 9:09 am

Re: vymáhání pohledávek

Příspěvek od Kája »

Vypadá to, že budete mít pravdu :( Zrovna teď jsem zjistil z anglickýho rejstříku, že Copter Metal Works Ltd je vymázána ke 30.dubnu 2024. S tím asi už nic nenadělám. Ale ten Jaroslav Sečkař má ještě druhou firmu Metal Maker Ltd. U té je v rejstříku červeně napsáno OVERDUE. Co to znamená?
V Česku existuje organizační složka od té vymazané Copter Metal Works Ltd. Myslíte, že se z ní dá něco dostat?
Uživatelský avatar
Martina
Site Admin
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 06, 2023 5:18 pm

Re: vymáhání pohledávek

Příspěvek od Martina »

Overdue znamená, že je ve zpoždění s dodáním účetní uzávěrky nebo jiných hlášení. Dnes jsem se dozvěděla, že doména coptermetalworks.co.uk bude zrušena k 11.6.2024. Tím automaticky zanikne web stránka www.coptermetalworks.co.uk. Aby tedy nezmizely údaje o společnosti, dávám sem kopii jejich webu:
Copter Metal Works WEB
Copter Metal Works WEB
Copter Metal Works web page.jpg (121.48 KiB) Zobrazeno 24 x
Ačkoliv je společnost Copter Metal Works Ltd vymazána z Rejstříku společností, z právního hlediska dle českého obchodního zákona zaniká také organizační složka v ČR. V praxi lze očekávat, že organizační složku české úřady nevymažou. Domnívám se, že pan Jaroslav Sečkař se v ČR již dávno nenachází.
Odpovědět