právní paskvily v ČR

vše co souvisí s provozem firmy
Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 20, 2024 8:27 pm

Re: právní paskvily v ČR

Příspěvek od Jakub »

Nechápu tenhle příklad z té příručky o majitelích:
příklad ALFA sro
příklad ALFA sro
ALFAsro.jpg (23.79 KiB) Zobrazeno 65 x
Předně podle mne společnosti s ručením omezeným žádného majitele nemají. Mají jen společníky se vkladem. Když vložím 10 tisíc Kč do firmy Alfa s.r.o. a mám 30% podílu, tak to neznamená, že mi patří 30% firmy. Nebo jo? Kdyby mi mělo patřit 30% firmy, byla by to pěkná investice. Počkal bych, až firma bude mít majetek třeba 3 miliony Kč, pak bych řekl: "Prima, z těch 3 milionů je 30% mých". Sebral bych je, protože to je MOJE a odešel bych středem. Žádný daně bych neplatil, protože firma už dříve zaplatila daně ze zisku a tudíž opravdu těch 30% ze 3 milionů by byly mé.
Podle českých daňových předpisů to tak není. Podle daňových předpisů když si vezmu těch 30% z majetku firmy, tak z něj musím odvést daň.

Taky nechápu, proč jsou jednatelé majitelé. Když já jsem společník se vkladem ale nejsem jednatel,tak podle příručky o majitelích jsem majitel, ale státní podnik Hory ČR která má 70% podílu majitel není. To je dost vychytralý, skoro vyčůraný, ne? Stát si tu hraje na "já ne já ne, já nic, za vše můžou tamti". Tohle dělali komunisti.
Uživatelský avatar
Jerry
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 16, 2024 10:26 am

Re: právní paskvily v ČR

Příspěvek od Jerry »

Ta příručka je opravdu kouzelná. Ministerstvo jednoduše nadělalo z jednatelů a společníků a dalších lidé majitele firem. Co přijde dál? Nějaký hon na majitele firem? Nebo zestátňování firem? Když české úřady používají takovéto praktiky, kdy vydají zákon, který popírá jiné zákony, pak v takové zemi nemá smysl podnikat.
Uživatelský avatar
Tatar
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 11, 2024 2:53 pm

Re: právní paskvily v ČR

Příspěvek od Tatar »

Vloni ze mne úřady v Česku udělaly majitele firmy. By jsem tam krátce jednatelem a za měsíc jsem se stal majitelem. Úplně zadarmo jsem dostal firmu. :D
Uživatelský avatar
Ája
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 09, 2023 4:18 pm

Re: právní paskvily v ČR

Příspěvek od Ája »

Může mi někdo vysvětlit, co znamená "obmyšlený" ? Znám "namyšlený", "vymyšlený", "promyšlený", ale "obmyšlený" jsem doteď neslyšela,
Uživatelský avatar
Nancy
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 08, 2024 7:51 am

Re: právní paskvily v ČR

Příspěvek od Nancy »

Termín OBMYŠLENÝ používají pojišťováci. Můžete uzavřít pojistku, že v případě úmrtí pojišťovna vyplatí Vašim dětem nebo Vašemu manželovi nějakou částku. V tom případě manžel nebo děti jsou ti "OBMYŠLENÍ". To slovo "obmyšlení" vzniklo asi tak, že Vy na ně (na manžela a děti) myslíte a proto jste uzavřela pojistku.
Uživatelský avatar
Filipes
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 09, 2023 10:05 am

Re: právní paskvily v ČR

Příspěvek od Filipes »

Přece, když jsem společník, tak nemůžu být majitel. To by mělo být jasný úplně každýmu. Když začala kuponová privatizace a vložil jsem tisícovku do ČKD, tak jsem byl spolupodílník, jeden z mnoha tisíců akcionářů, ale v ČKD mi nic nepatřilo. Nemohl jsem přijít do ČKD a říct "Heleďte já mám tady podíl, tak jsem majitel a odnesu si okno protože když jsem majitel, tak mi patří a stavím si chatu a okno potřebuju na chatě." Ten zákon o majitelích sesmolil nějaký totální negramot na ministerstvu.
Odpovědět