eshop se zahraničním zbožím

vše co souvisí se zřízením a provozem e-shopů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 07, 2023 6:28 pm

eshop se zahraničním zbožím

Příspěvek od Lukas »

chci si zřídit eshop se zahraničním zbožím. Zboží bude ze zemí mimo EU. Jaké to má úskalí, na co si mám dát pozor?
Uživatelský avatar
Martina
Site Admin
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 06, 2023 5:18 pm

Re: eshop se zahraničním zbožím

Příspěvek od Martina »

Lukáši, toto je velmi široká otázka. Měl by jste naposat více údajů. Měl by jste si vypracovat podnikatelský plán:
http://www.allfin.co.uk/cz/business_plan.html
Ale stručně asi takto:
- kdo bude eshop provozovat? Nejspíše firma, kde bude sídlit? V ČR nebo ve Spojeném království?
- v jakém jazyce bude eshop? Bude v češtině a zaměřen jen na ČR? Nebo bude v angličtině a zaměřen na celý svět?
- na jaké bude doméně? Bude eshop.cz nebo eshop.com ?
Toto je důležité z hlediska daní.

Dále:
- odkud a kam se bude zboží dovážet? Budete zboží nakupovat např. v Číně a pošlete jej z Číny přímo kupujícímu v kterékoliv zemi na světě? Nebo zboží dovezete do ČR a budete prodávat jen v EU?
- jaké plánujete podmínky INCOTERM ?
Toto je důležité z hlediska provádění celního odbavení zásilek. Jak a kam budou zákazníci platit? Někde budete muset mít bankovní účet. Ten bude veden na firmu. Její sídlo bude kde?
Uživatelský avatar
Ája
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 09, 2023 4:18 pm

Re: eshop se zahraničním zbožím

Příspěvek od Ája »

v souvislosti s dovozem do EU budete muset řešit otázku DPH. Psala jsem to teď zde: http://www.forum.allfin.co.uk/viewtopic.php?t=26 a budete potřebovat také EORI number platné v EU. EORI number souvisí právě s registrací k DPH.
Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 20, 2024 8:27 pm

Re: eshop se zahraničním zbožím

Příspěvek od Jakub »

při dovozu zboží ze zemí mimo EU je nyní celkem problém v Česku s celnicemi. České celní úřady, ačkoliv jsou součástí Ministerstva financí ČR, tak odmítají fyzickým osobám dávat potvrzení o zaplacení DPH. To je dost divné, protože na jednu stranu existuje v Česku nařízení o povinnosti vydávat daňový doklad vždy, každému a na druhý straně právě celní úřady tuhle povinnost systematicky porušují. Dávají prý daňový doklad o zaplacení DPH pouze právnickým osobám, teda firmám.
Uživatelský avatar
Eagl
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 25, 2024 4:12 pm

Re: eshop se zahraničním zbožím

Příspěvek od Eagl »

V lednu jsem dal objednávku do Číny. Firma v Číně mi poslala zásilku UPSkou, ale napsali mi jen, že zásilku odeslali. Myslel jsem, že ji poslali poštou a tak jsem čekal. Jenže oni ji poslali kurýrní službou UPS. Kurýrní služba UPS se mne na nic neptala, napsala si sama mým jménem plnou moc k celnímu řízení. Pak zásilku nechali vyclít, zaplatili DPH a moji zásilku si nechali. Zjistil jsem to až letos v březnu, kdy jsem se ptal do Číny, kde je teda ta zásilka. To jsem se dověděl, že ji poslali UPS. Kurýrní služba mi odpověděla, že zásilku prý doručili, že jsem jim dal majlem plnou moc k vyclení. Žádný doklad o vyclení a o doručení, komu,kam .. to prý nemají. Vše je prý elektronické a maže se to po 7 dnech od doručení.
Odpovědět