Česká republika

vše co chcete vědět než založíte firmu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Helena
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 15, 2024 10:53 am

Česká republika

Příspěvek od Helena »

Chci si založit firmu, nechci být OSVČ, takže asi s.r.o. Zmátly mne trochu tyto stránky a toto diskuzní fórum, kde se píše o firmě v Anglii a ne o podnikání v Česku. Poptala jsem se na finančním úřadě v Brně, jak bych měla vést účetnictví. Paní mi povídala, že musím mít účetní. Dala mi seznam účetních firem, které prý dělají účetnictví pro firmy. Zavolala jsem dvěma a vyptala se na podrobnosti, kolik mne budou stát jejich služby a jak to vlastně dělají. U obou mi řekli, že buď jim musím vozit šanony s dokladama nebo oni budou jezdit každý měsíc ke mě. Překvapil mne ten počet různých hlášení které se musí každý měsíc odevzdávat. A taky že prý musím mít datovou schránku. Začínám z toho všeho mít trochu obavy. Na založení firmy si musím najmout firmu nebo právníka, na účetnictví musím mít účetní. Co ještě ... ? Prosím vás, proč je to tak složitý?
Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 09, 2023 5:51 pm

Re: Česká republika

Příspěvek od Karlos »

v Česku je všechno složitý. To je už taková tradice z doby Rakousko-Uherské Monarchie. V současné době má Česko obrovské množství úředníků. Dej úředníkovi stůl a židli a úředník vymyslí formulář a razítko. Úředníci se musí něčím živit, tak vymýšlí nové a nové fomuláře, nová hlášení, které musí podnikatel vyplňovat. Když si v Česku založíte firmu, musíte najmout zaměstnance, kteří budou pracovat, protože Vy na práci nebudete mít čas. Veškerý čas strávíte vyplňováním formlářů, hlášení a návštěvami úřadů, protože úředníci si Vás budou předvolávat. Budete muset mít datovou schránku, kam Vám budou úředníci posílat majly co máte dělat. Stanete se dálkově ovládanou podnikatelkou. Úředníci Vás budou dálkově řídit. Časem zbankrotujete a skončíte na psychiatrii.
Uživatelský avatar
NebeskyModrá
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 07, 2024 2:52 pm

Re: Česká republika

Příspěvek od NebeskyModrá »

V Česku je nejlepší být úředníkem nebo lobbistou. Finanční poradce je také dobrá pozice. Nejhorší to mají podnikatelé. :x
Uživatelský avatar
Jarmila
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 28, 2024 8:06 am

Re: Česká republika

Příspěvek od Jarmila »

Helena píše: ned bře 17, 2024 9:42 pm Chci si založit firmu, nechci být OSVČ, takže asi s.r.o. Zmátly mne trochu tyto stránky a toto diskuzní fórum, kde se píše o firmě v Anglii a ne o podnikání v Česku.
Byla jsem OSVČ v Jihlavě a zabalila jsem to. Samá šikana od úřadů. To bylo pořád "teď dělejte to, pak zase ono", samé formuláře, A ty náklady na účetnictví a spousta ztracenýho času nesmyslama. Souběžně jsem si založila firmu v Anglii a postupně jsem začala podnikat na ní, protože mne z Anglie nikdo neotravoval. Nakonec jsem OSVČ v Jihlavě zrušila a mám klid.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 07, 2024 10:07 pm

Re: Česká republika

Příspěvek od Honza »

Kdysi jsem měl firmu v Brně. Na práci nebyl čas, řešili se pitomosti s Finančním úřadem. Příklad jedné pitomosti:
Ráno jsem jel z domova do práce. Koupil jsem si jízdenku. Po cestě jsem se stavil u zákazníka a vyzvedl věc, kterou jsme měli opravit. Pak jsem pokračoval do práce.
Finanční úřad s námi skoro rok řešil, jak velká část jízdenky je pro osobní potřebu (moji) na cestu z domova k zákazníkovi a jak velká část jízdenky je pro služební potřebu, když jsem jel od zákazníka do firmy. Stále se nemohli rozhodnout, zda se ty části a tudíž náklady jízdenky (celkem Kč 16) rozpočítají podle času anebo podle ujeté vzdálenosti. K tomu si žádali doložit potvrzením zákazníka, kdy jsem k němu přijel a kdy jsem odjel. Podle FÚ si firma směla dát do nákladů jen tu část jízdenky, kterou jsem projel od zákazníka do práce, ale tu část z domova k zákazníkovi si firma do nákladů dát nesměla.
Uživatelský avatar
Marianne
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 07, 2024 9:21 am

Re: Česká republika

Příspěvek od Marianne »

Taky přemýšlím nad založením firmy. V Česku asi nééé :D Být podnikatelkou v Česku je dost nebezpečný sport. Podle tohoto vlákna viewtopic.php?t=62&sid=9693b074364eaffc3f70380cdec225b3 to vidím spíš na Anglii a eventuelně v budoucnu možná na organizační složku v Česku.
Uživatelský avatar
Karkulka
Příspěvky: 4
Registrován: pát pro 08, 2023 10:34 am

Re: Česká republika

Příspěvek od Karkulka »

Určitě nedoporučuju zakládat si firmu v Česku a ani si tam otevírat účet v bance. Byrokracie v Česku je ohromná a to neustálé šmírování po všem a závist od každého. To je něco neuvěřitelného.
Odpovědět