kde otevřít účet na firmu

vše o bankách a bankovních účtech
Odpovědět
Uživatelský avatar
kamila
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 07, 2023 7:24 pm

kde otevřít účet na firmu

Příspěvek od kamila »

Mám firmu v Anglii od února letošního roku, ale ještě se mi nepovedlo nikde otevřít účet. Ptala jsem se v Komerční bance v Brně. Říkali mi, že asi ano, ale chtěli doklady od firmy. Nějaké doklady mám, ale ty se jim nelíbily. Tak já nevím.
Uživatelský avatar
Honza.K
Příspěvky: 7
Registrován: čtv pro 07, 2023 10:54 am

Re: kde otevřít účet na firmu

Příspěvek od Honza.K »

to mne také zajímá, co potřebuju pro otevření účtu a kde mi účet otevřou.
Uživatelský avatar
Martina
Site Admin
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 06, 2023 5:18 pm

Re: kde otevřít účet na firmu

Příspěvek od Martina »

stručně: bankovní účet pro firmu registrovanou ve Spojeném království si můžete otevřít v kterékoliv zemi. Tolik z hlediska Spojeného království. Na druhou stranu, v každé zemi budou banky mít jiné požadavky na doklady. V České republice banky požadují český soudní překlad apostilovaného výpisu z Rejstříku společností. Soudní překlad vám udělá český soudní překladatel. Apostilovaný výpis z Rejstříku si musíte zajistit sami nebo přes agenta. Můžeme Vám jej zajistit. Za apostilovaný výpis se platí, není zadarmo. Apostilovaný výpis není kopie stažená z internetu. Dejte si na to pozor. Apostilovaný výpis vydává Rejstřík a zašle jej poštou na adresu ve Spojeném království. Nezasílají jej do zahraničí. Pak je ještě nutno výpis apostilovat. Toto se děje na úřadech ministerstva zahraničních věcí Spojeného království. Apostilovaný výpis obvykle platí 3-4 měsíce. Do té doby musíte stihnout jeho překlad. Chcete-li si založit bankovní účet v Německu nebo Rakousku, některé banky nebudou překlad vyžadovat, jiné trvají na německém překladu od německého překladatele. Toto si musíte ověřit vždy u banky, kde si plánujete bankovní účet otevřít.
V některých zemích vám banka otevře účet pouze za podmínky, že v té zemi budete podnikat, tedy, v dané zemi budete mít pobočku. To znamená, že vaše firma sídlící ve Spojeném království si otevře pobočku v dané zemi. V Německu to jsou firmy, které mají dovětek "Co.Kg".
Uživatelský avatar
Pascal
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 08, 2023 9:58 am

Re: kde otevřít účet na firmu

Příspěvek od Pascal »

dík za tyhle informace. Mám firmu od září 2022 a dělám software. Zákazníci mi zatím platili převodem přes PayPal na můj soukromý účet. S tím je spusta potíží. Tak teď už snad zřídím firemní účet. :D
Můžete mi obstarat ty doklady pro otevření účtu?
lada1979
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 08, 2023 11:53 am

Re: kde otevřít účet na firmu

Příspěvek od lada1979 »

existuje nějaká banka, u které můžu otevřít účet na dálku, abych tam nemusel jít?
Uživatelský avatar
Hurvínek
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 08, 2023 4:30 pm

Re: kde otevřít účet na firmu

Příspěvek od Hurvínek »

Ládíku, to si děláš legraci, ne? Nebo to myslíš vážně, že do nějaký banky pošleš majl a oni ti hned otevřou účet? Kde žiješ člověče? Mám firmu už 4 roky a účet mi otevřeli až za půl roku po založení. A co kolem toho bylo tenkrát běhání a papírů a doporučení...
Uživatelský avatar
Honza.K
Příspěvky: 7
Registrován: čtv pro 07, 2023 10:54 am

Re: kde otevřít účet na firmu

Příspěvek od Honza.K »

Mě teda otevřela účet UniCreditBanka. Stačil jim výpis z rejstříku a čestné prohlášení o tom čím se firma zabývá.
Uživatelský avatar
Alois
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 08, 2024 4:58 pm

Re: kde otevřít účet na firmu

Příspěvek od Alois »

V Česku otevírají účty anglickým firmám například Komerční banka, ČSOB, FIO banka. Ty mám ověřené.
Uživatelský avatar
Karkulka
Příspěvky: 4
Registrován: pát pro 08, 2023 10:34 am

Re: kde otevřít účet na firmu

Příspěvek od Karkulka »

Já jsem letos v lednu zrušila účet u banky v Česku, protože banka chtěla vyplnit dotazník k čemu přesně používám účet a nutila mne podepsat, že jsem majitelka firmy. Otevřela jsem si účet u Natwestu v Londýně.
Odpovědět